1975, İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini babasının mesleği gereği farklı kentlerde tamamladı. Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini YTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Fakültesi’nde, yüksek lisansını ise İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği Programı’nda tamamladı.

Medya sektöründeki çalışma hayatına 1998 yılında başladı. NTV’de 6 yıl yapımcı, yönetmen ve metin yazarı olarak çalıştı. Kültürel ve sosyal konularda geniş kitlelere hitap eden 300 bölümü aşkın program, belgesel ve televizyon şovu hazırladı.

Televizyon deneyiminin ardından sinema eğitimi almak üzere ABD’nin Los Angeles şehrine gitti. Burada UCLA Extension Film, TV ve Dijital Medya sertifika programını bitirdi. Los Angeles’ta yaşadığı 3 yıl boyunca birçok bağımsız filmde, yönetmen yardımcılığı, kamera asistanlığı ve set fotoğrafçılığı yaparak sinema filmi yapım süreçleri konusunda deneyim kazandı. Daha sonra Türkiye’ye geri döndü ve Ciner Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren C Yapım şirketinin kurulması çalışmalarında yer aldı. C Yapım’ın ilk genel müdürü ve firma bünyesinde çekilen “Güz Sancısı” isimli sinema filminin yapımcısıdır. Bu dönemde eş zamanlı olarak bir süre Habertürk Televizyonu’nun program servisi müdürlüğünü yürütmüş, Haberturk.com haber portalı ve Habertürk gazetesi için de sinema ve televizyon sektörü üzerine yazılar kaleme almıştır.

Kültür Bakanlığı Sinema Destekleme Fonu Kurul Üyeliği ve Antalya Televizyon Ödülleri ve TRT Belgesel Ödülleri gibi çeşitli ödül törenlerinde jüri üyeliklerinde bulundu.

2010 yılında kurduğu ARC Film bünyesinde sinema ve televizyon projeleri geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Yapımcılığını Üstlendiği Sinema Filmleri ve TV Dizileri:

2019 – Afili Aşk (TV dizisi)

2018 – Bozkır (TV dizisi)

2017 – Lise Devriyesi (TV dizisi)

2015 – Süper Dadı (TV programı)

2015 – Ne Münasebet (TV dizisi)

2013 – Eski Hikaye (TV dizisi)

2012 – Altı Mantı (TV dizisi)

2009 – Güz Sancısı (sinema filmi)

Senaryosunu Yazdığı Sinema Filmleri ve TV Dizileri:

2017 – Lise Devriyesi (TV dizisi)

2015 – Ne Münasebet (TV dizisi)

Rol Aldığı Sinema Filmleri ve TV Dizileri:

2007 – The Anatolian (Müşteri) (kısa film)

Reji Ekibinde Yer Aldığı Sinema Filmleri ve TV Dizileri:

2007 – The Anatolian (Müşteri) (kısa film)

 

 

Benzer Yazılar

Bir Yorum Yazarak Siz de Katkı Sağlayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.