Synopsis

Senaryo: Zülküf YÜCEL

Yapımcı: Faruk TURGUT

Yapım Şirketi: Gold Film

Yönetmen: Faruk Teber

Oyuncular: Esra BİLGİÇ (Gülfem), Uğur GÜNEŞ (Davut), Necip MEMİLİ (Ali Gedik), Murat DALTABAN (Malik Bey), Kaan TAŞANER (Avukat Yavuz), Ali ERKAZAN (Tahir), Mine TEBER (Fatma), Doğaç YILDIZ (Cemal), Onur KAYA (Eyüp), Ezgi ÇELİK (Asude)

1939 yılında kömür şehri Zonguldak’ta bir kasabada madenci Davut (Uğur Güneş), kardeşleri ve ana-babasıyla mütevazı bir hayat sürmektedir. Madenin sahibi Paşazade Malik Bey (Murat Daltaban)adında zengin bir adamdır. Yağmurun çok yağdığı bir gün uyarıları dikkate almayan Malik Bey yüzünden beklenen olur ve maden çöker. Davut, bu düzene karşı sesini yükseltmeye karar verir. Malik Bey’in de Davut için hiç beklenmeyen bir teklifi vardır.
Malik Bey’in kızı Gülfem (Esra Bilgiç) hayatın gerçeklerinden uzak, korunarak büyütülmüştür. Gülfem; ele avuca gelmez, söz dinlemez, hatta kaba-saba bir adam olarak gördüğü Davut’a zamanla içten içe hayranlık duymaya başlar. Malik Bey ise kızı Gülfem’i, Ali Gelik (Necip Memili) adında zengin bir maden patronuyla evlendirmeyi düşünmektedir. Maden işçilerinin kurulu düzene isyanını anlatan ve bu düzenin arasında yeşermeye çalışan imkansız bir aşkın hikayesidir “Kanunsuz Topraklar”…

Video & Photo

2 videos 35 photos

Showtime

Select a cinema

  • FOX TV

Bir Yorum Yazarak Siz de Katkı Sağlayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.